środa, maja 26, 2010

In harmony ~5~

Oczywiście rozładował mi się aparat ale znalazłam w komputerze jeszcze jakieś starsze i mniej aktualne zdjęcie. Te bardziej będą później ;) Padał deszcz więc oświetlenie fatalne co przekłada się na jakość zdjęć.piątek, maja 14, 2010

DMC - Konkurs dla szkół

Nie miałam nawet czasu żeby napisać że biorę udział w tym konkursie. Nie spodziewałam się niczego, chciałam tylko poprawić sobie zachowanie w szkole :) Zaczęłam haftować kartkę z kurką. Wyszła tak:
Szczerze to mi się podoba (może tego nie widać) ale kolory są ciepłe i żywe.

Już jakiś czas temu zostały ogłoszone wyniki, tak jak tego spodziewałam nic nie udało mi się zdobyć ale mimo to zostałam mile zaskoczona przez firmę DMC.
Na zdjęciu razem z kartką.

Otrzymałam dyplom i książeczkę ze wzorkami, ot takie małe małe przerywniki oraz 6 mulinek :) Oto kilka wzorów które bardzo mi się spodobały i mam zamiar wyszyć jak najszybciej!
sobota, maja 01, 2010

In harmony

Pokaże Wam efekty w pracy nad wilkami. Niestety źle mi się haftuje na ciemnej kanwie ale wytrwam do końca bo efekt jest oszałamiający - tak nieskromnie pisząc :) Męczy mnie też ciągła zmiana kolorów albo ilości nitek. Niewiele przybyło od ostatniej osłony - która miała miejsce na poprzednim blogu. Tak więc efekt z kiedyś:

Oraz z dnia dzisiejszego:

I kilka zbliżeń :)

Nie wiem czy na zdjęciach jest to widoczne ale na jednym malutkim kawałeczku może znajdować się nawet 4 kolorów i to o różnej ilości nitek - od 1 do 5! Haft meczący ale z niecierpliwością czekam aż skończę :)

"Zmiany przychodzą jak lekki wiatr, który porusza zasłony o poranku i jak delikatne perfumy pachnące dzikimi kwiatami, ukrytymi w trawie."

John Steinbeck


Chciałabym wszystkich powitać w moim nowym świecie. Szczerze mam pewne obawy przed taką zmianą ale warto czasem zaryzykować. Mam też nadzieję że wszystko będzie jak dawniej i powrócę do pisania na blogu. Mam też nadzieje że z tą zmianą miejsca powrócą do mnie dawne chęci w tworzeniu.

Dla tych co trafili tu przypadkiem, przedstawię się. Nazywam się Gosia, mam 16 lat. Mam bardzo dużą skalę zainteresowań - rysunek, fotografia, haft. Ale najbardziej ukochanym zajęciem jest jazda konna. Przeniosłam się z tego zakątka.

Dla osób już wcześniej czytających, dlaczego takie zmiany? Jak już wcześniej zauważyłyście na bloxie od dłuższego czasu nic się nie działo. Nie było nowych postów, zdjęć. Było to też pośrednio związane ze szkołą i testami które całe szczęście już są poza mną. Mam cichą nadzieję że zażegnałam ten kryzys w tworzeniu i powróci wena twórcza :) Ostatnio jak przeglądałam Wasze blogi dostałam takiego kopa że hej! Stęskniło mi się za mulinami, igłą i całym tym "życiem". Teraz więc mam nadzieję że radość tworzenia mnie już nie opuści i nadal będę mogła dzielić się z Wami moimi pomysłami, pracami i przemyśleniami. I jeszcze takie urozmaicenie. Będę tu nie tylko pokazywać prace ale też pisać moje myśli i różne dziwactwa ;)